За поредна седмица се включихме за разговор на живо, като този път обект на дискусията бяха твърденията на един от популярните нутриционисти у нас – Слави Славов.
Разгледахме мнението му по теми, като:
– Основната причина за всички заболявания
– Може ли човекът да храносмила правилно месо?
– Вредно ли е кафето?
…и още много.
0:00 „Каква е основната причина на заболяванията?“
2:42 „70% от нашата жизнена енергия отива в храносмилане“
6:51 „Токсични храни, които са силно наситени с мазнини и протеини като месо, риба, яйца, сирене, кашкавал…“
13:41 „Физиологически не сме пригодени да ядем месо.“
18:27 „В нашето тяло основен източник на гориво е глюкозата и затова трябва да ядем основни въглехидратни храни“
22:18 „Разболяваме се от пилешкото“
27:15 „Ние нямаме ензима уриказа, който разгражда пикочната киселина“
30:47 „Най-доброто хранене“
35:46 „Не искам да ви направя растителноядни“
39:24 „Дисбиоза“
40:45 „За повечето заболявания причината тръгва от стомаха.“
45:07 „Кафето е интоксикиращо“
46:52 „Други заболявания, свързани с дисбиоза в чревния тракт“
47:51 „Трябва да изяждаме по 5000 калории/ден от въглехидрати“
49:52 „Децата нямат нужда от толкова протеини“
50:56 „Млякото е добро, но трябва да се консумира в умерени количества“
52:43 „Децата, които се хранят при нас, не се разболяват“
54:23 „Белтъкът в яйцата е силноконцентиран и може да доведе до алергични процеси“
55:36 „Глутенът не е проблем. Проблем е промишленият глутен“
57:18 „Основната причина за сърдечно-съдови заболявания са месо, риба, кашкавал, морски дарове“
1:02:14 Изводи
Дискусията бе проведена в нашата Фейсбук страница наc 27.10.2022
Всички епизоди се излъчват на живо първо в нашата Фейсбук страница.
Записите споделяме и в YouTube канала ни.
Намери нашия лайвкаст и в аудио формат:
Spotify
Apple Music
Amazon Music
Castbox
RSS